Maleszowa Żurawie Gniazdo to miejsce jedyne w swoim rodzaju...

To miejsce czerpiące energię wprost z natury, tworzone w pełnej harmonii z przyrodą.

Spokojne i zaciszne położenie, magiczna historia okolicy oraz możliwość wypoczynku tworzą niezwykłą ofertę. Piękne otoczenie i wyjątkowa atmosfera stanowi idealną oprawę dla wspaniałych chwil oraz każdej imprezy. Z kolei wypoczywający z dala od miasta, spragnieni aktywności na świeżym powietrzu oraz gotowi odkrywać okolicę z pewnością odnajdą tutaj coś dla siebie.

Maleszowa Żurawie Gniazdo to nie tylko historia i natura, nowoczesne podejście i ludzie pełni pasji stanowią nowe spojrzenie na wypoczynek za miastem oraz oferują nową formę agroturystyki w naszym regionie.

Daj się oczarować...

SPOTKAJMY SIĘ W MALESZOWEJ...

 

Maleszowa, to mała wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim. Do 1954 roku istniała jeszcze gmina Maleszowa, a w latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kieleckiego. Ta mała, niepozorna wioska posiada jednak niesamowite miejsce z cudownymi zabytkami i niesamowitą, wielką historią w tle... 

Jest to bardzo stara wieś, wspominana już w dokumentach z XIV wieku. Od dawna słynęła ze stawów i hodowli ryb. Dawne tradycje hodowli ryb są kontynuowane. W Maleszowej został zbudowany system stawów rybnych. Jest ich 19 i prowadzona jest w nich hodowla karpi i innych ryb słodkowodnych.

ODKRYJ NASZĄ HISTORIĘ...